Design For Millennials
Posted in Genel

Papyon ile Stil Yaratmak

İlk ve son olarak düğünümde papyon takmıştım mı diyorsunuz? Papyon kırmızı halı davetlileri için diye mi düşünüyorsunuz? Eh Winston Churchill de değiliz, papyonu ne yapacağız diye mi düşünüyorsunuz? Sadece papyon ile ilgili değil, stilinizle ilgili de fikirlerinizi gözden geçirmenizi öneririz.

Özellikle bizim toplumumuzda genelde düğünlerde damat ya da birinci derece yakınları tercih etse de aslında günlük giyimlerinize papyonu entegre ederek stilinizde kolayca fark yaratabilirsiniz.

Üstelik artık kravattan dahi daha basit kullanımları mevcuttur. Sadece bir klips ile takılabilen çok kolay ayarlanabilen ipek kumaştan pamuk kumaşa, ketenden ahşaptan olanına dek çok da çeşitleri mevcuttur.

Burada püf noktası ne zaman nerelerde ne tür papyonlar takmanız gerektiğini biraz bilmenizdir.

Öncelikle klasik olarak düğün gibi davetlerde takım elbiseyle ipek siyah kravat kullanımı her zaman şıklıkta sizi bir seviye üst taşıyacaktır.  Ancak arada gri takım elbise içine renkli ve desenli kravatları alternatif olarak düşünmelisiniz. Lacivert bir takım elbise tercih ediyorsanız, içine giyeceğiniz yine koyu renk gömleğiniz üzerine takacağınız çiçek desenli papyonlar, sizin stil işini oldukça ciddiye aldığınızı gösterecektir. Günümüzün sık rastlanan kır düğünlerinde ise takım elbiseden dahi uzaklaşarak gömlek  üzerine yelek ve  ekose desenli pamuk ya da keten papyonları tercih edebilir , bu şekilde düğünlerin tarzıyla konuşulan adamı siz olabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında beyaz gömleğiniz ve V yaka hırka ya da kazağınızla birlikte kullanacağınız papyon ile işyerinde stilinizle dikkat çekebilirsiniz. Üstelik daha yaratıcı daha entelektüel daha saygın ama sıcak bir izlenim de yaratabilirsiniz. Özellikle Reklam Ajanslarının Kreatif Direktörlerinin bu kombin ile kendilerini baştan ifade ettiklerini düşünüyorum. Öğretim görevlileri için de bu tür kombinler biçilmiş kaftan bence.

İş sonrası bir programınız mı var? Sadece bir akşam yemeği ama gelecek kişiler önemli, o zaman kumaş ya da kot pantolon üzerine kadife ceket ve desenli papyon kombini ile kendinizi stilinizle güvende hissedebilir ve olası rakipler konusunda bir sıfır önden başlayabilirsiniz. Sunumlarınızda bu tür farklı yaklaşımları denemek etkileyici olabilir.

Hala papyon işinde ciddiyet var diye düşünüyorsanız , yanılıyorsunuz. Çünkü; her ciddiyet seviyesine uygun papyon kullanımı mümkündür.

Ben partilerin adamıyım diyorsanız eğer, acilen gardırobunuza birkaç farklı desende papyon eklemelisiniz.  Siz şimdi  Çeşme ya da Bodrum’daki beach clublara da sıkça gidiyorsunuzdur. Ya da Göcek’te teknede takılıyoruz mu diyorsunuz? Fark etmez, ikisi için de önerimiz kısa kollu gömlek üzerine takacağınız kot papyon ve fötr şapka olacaktır. Bununla katılacağınız partilerde rahatlıkla içkinizi yudumlayabilir bol bol kahkaha atabilir ve insanların ilgisinin keyfini sürebilirsiniz.

Bir dost sohbetine, bir Brunch’a hatta yaz aylarının akşam üzeri başlayan mangal partilerine giderken de  oduncu gömleklerle pamuk papyon kullanımı oldukça göze hoş görünür ancak gömleğiniz uzun kollu ise kollarını muhakkak kıvırmanız gerekmektedir. Bu şekilde tarzını sporlaştırabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra özellikle kot gömleklerinizle son yılların trendi ahşap papyonları da denemelisiniz. Bundan sonrasında papyon ile biranda kolayca stil sahibi olmanın ve gelecek iltifatların tadını çıkarın…

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.