Takım Elbise Ve Kravat Kullanmanın Püf Noktaları
Posted in Genel

Takım Elbise Ve Kravat Kullanmanın Püf Noktaları

Takım elbise her erkeği şık gösteren bir kıyafettir. Özel davetlerde, yemekler de, iş yemeklerin de, düğünler de ve benzeri davetler de takım elbise ve tamamlayıcısı olan kravat kullanmak erkekleri olgun ve şık gösterir. Tabi ki her kıyafette olduğu gibi takım elbise giymekte de çeşitli püf noktaları ve ufak detaylar bulunur. Bu detaylara dikkat edilmediği takdir de her ne kadar şık olmaya çalışsanız da şık gözükmek sizin için pek de mümkün olmayacaktır.

Takım elbise giyerken öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk ana kurak takım elbisenin fiziğinize, boyunuza, vücut yapınıza uygun olmasıdır. Vücuda uygun oturan takım elbise diğerlerine oranla daha gösterişli durur. Takım elbise giyerken ayrıca ceketin dik durması da çok önemlidir. Yani ceketin dik durması için gereken vatkalar omuz kısımlar da kesinlikle bulunmalıdır. Ceketin omuz kısmın da bulunan vatkalar sizi daha geniş omuzlu göstermekle kalmaz boyunuzu da olduğundan uzun gösterir.

Gelelim en önemli konumuza takım elbiseyi takım elbise yapan en önemli iki tamamlayıcıya mendil ve kravat. Takım elbise cebinde de mendil bulundurmak takım elbisenin tamamlayıcı aksesuarını takmak demektir. Özel bir davete katılırken kesinlikle takım elbisenize uygun bir mendili cebinizden eksik etmemelisiniz. En önemlisi de kravat. Kravat da kesinlikle takım elbisenin ana tamamlayıcısıdır. Takım elbise giydiğiniz de kravat takmamak kesinlikle şıklığınızı bozar. Hoş durmayan bir görüntüye sahip olursunuz. Kravat kullanırken takım elbisenize ve de mendilinize uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Çizgili bilinen desenlere sahip kravatlardansa kesinlikle düz renkli ya da ufak modern desenleri olan kravat takmayı tercih etmelisiniz. Kumaş açısından da saten bir kravattan kesinlikle uzak durmalısınız sizi çok fazla klasik yapacaktır. Her ne kadar şık, klasik giyinirseniz giyinin hafif spor bir görünüme sahip olmak her erkeğe en çok yakışan giyim tarzıdır. Daha çok ipek kumaştan ya da pamuk kumaştan üretilmiş yani çok parlak olmayan kumaşlardan yapılmış kravatları kullanmayı tercih etmek sizi daha şık gösterecektir. Bu ufak dokunuşlara dikkat ederek hazırlandığınız da girdiğiniz ortamda ki en şık bey efendi olacağınızdan hiç bir şüpheniz olmasın.

Share this post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.